Wyrazy wsparcia i solidarności z Ukrainą i jej społeczeństwem

Stowarzyszenie Bezkresy Kultury przesyła na ręce Studentek i Studentów z Ukrainy wyrazy wsparcia i solidarności w dramatycznym dla narodu ukraińskiego czasie militarnej agresji ze strony Federacji Rosyjskiej.

Wyrażamy pełną solidarność z ukraińskim społeczeństwem, naszymi Studentkami i Studentami oraz ich Rodzinami, a także zapewniamy o naszym wsparciu.

Informujemy o możliwości wyrażenia poparcia dla petycji “Solidarni z Ukrainą”, a także o możliwości wsparcia zbiórki prowadzonej przez portal Pomagam.pl na rzecz ukraińskich organizacji zajmujących się pomocą humanitarną.

Grafika autorstwa Iriny Ilinskiej (link), udostępniona za zgodą.

Studentki i Studentów z Ukrainy informujemy o możliwości ubiegania się o zapomogę – wsparcie w sytuacji nagłego pogorszenia sytuacji życiowej i/lub materialnej nawet do 3 tysięcy złotych (więcej informacji: tutaj). Osoby w najtrudniejszej, najcięższej sytuacji prosimy o kontakt bezpośredni na adres pomoc.materialna@samorzad.uj.edu.pl. a także awaryjny adres samorządowy gdzie w krótkim czasie otrzymacie odpowiedź: emergency@samorzad.uj.edu.pl.