Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza na na cykl spotkań “Być samym czystym patrzeniem. Miłosza spotkania ze Wschodem”

Z radością informujemy, że wśród prelegentów wystąpi m.in. zaprzyjaźniona z Katedrą prof. dr hab. Beata Szymańska-Aleksandrowicz, zaś w organizację cyklu zaangażowany jest nasz doktorant, mgr Przemysław Skrzyński

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza na na cykl spotkań “Być samym czystym patrzeniem. Miłosza spotkania ze Wschodem“.

19 października, godzina 18.00  
Wernisaż wystawy rysunków Andrzeja Dudzińskiego Haiku Miłosza i Dudzińskiego i spotkanie z Andrzejem Dudzińskim, redaktorem Jerzym Illgiem oraz dyrektor Muzeum Manggha Bogną Dziechciaruk-Maj.
Wystawa czynna do 21 listopada 2021 roku.

24 października, START: godzina 15.00 

Spotkanie 1
Miłosz i buddyzm
Ireneusz Kania

Spotkanie 2
Buddyzm i Miłosz
Prof. Jerzy Jarniewicz
Prof. Daniel Kalinowski
Dr Maciej Kanert

Spotkanie 3
Miłosz i haiku
Prof. Beata Szymańska-Aleksandrowicz
Dr Agnieszka Żuławska-Umeda
Lidia Rozmus

ZAPISY  
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wysłanie zgłoszenia udziału na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Miłosza spotkania ze Wschodem 24.10”. W treści należy podać: imię, nazwisko oraz nazwę wykładu, w którym pragnie się uczestniczyć. Zgłoszenia można dokonać również telefonicznie na numer 12 267 27 03. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Na wszystkie spotkania obowiązuje wstęp wolny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Muzeum.